Pierwszego kwietnia w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował DZIEŃ BEZ PLECAKA. Nie był to prima aprilis, uczniowie tego dnia zostawili  swoje plecaki w domu. Natomiast zeszyty i przybory szkolne zapakowali do różnych „zamienników plecaków”. Nasza młodzież wykazała się pomysłowością, sprytem i fantazją. Ponieważ Dzień bez plecaka miał przybrać charakter ekologiczny, dlatego na szkolnych korytarzach królowały odpowiednio zaaranżowane tekturowe pudła, papierowe torby, plecak z kartonu,  pojawiły się również: sedes, obudowa komputera, deskorolka.

Tego dnia w szkolnych budynkach powiało ciepłem, a nawet można było się poczuć jak na pikniku, wszyscy świetnie się bawili.

Ale nie tylko o dobrą zabawę chodziło.  Warto wspomnieć, że celem tego wydarzenia jest  zwiększenie świadomości trudnych warunków bytowych tysięcy uczniów z różnych zakątków świata,  ponieważ nie stać ich na plecaki, to swoje przybory szkolne noszą w reklamówkach lub po prostu w rękach. Cała nasza społeczność pierwszego kwietnia solidaryzowała się z takimi uczniami.

A jeżeli w przyszłym roku podejmiemy się organizacji takiej akcji, to Samorząd Szkolny będzie chciał zebrać środki finansowe i przeznaczyć je na pomoc biednym uczniom np. w Afryce lub w innej części świata.

więcej zdjęć w galerii>>

Opiekun Samorząd Uczniowskiego Katarzyna Poradyło

red. A. Twardzik