20170509_110855.jpg Dnia 9 maja 2017 r. uczniowie klasy IIIa oraz VIb brali udział w Misyjnej Majówce zorganizowanej przez siostry Klawerianki w hali MOSiR w Krośnie. Tegoroczny zjazd dzieci odbywał się pod hasłem ” Idźcie i głoście Ewangelię…”. Brało w nim udział 1300 dzieci , co było niesamowitym sukcesem organizacyjnym. Gościem spotkania była siostra Jolanta Burdak, bezgranicznie oddana posłudze na misji w Afryce oraz ks. Benvindo z Cabo Verde. Podczas Misyjnej Majówki nasi uczniowie w imieniu całej społeczności ZS nr 1 w Dukli przyszli z pomocą afrykańskim dzieciom z Riberia da Barca na wyspie Santiago.

Bardzo wielkim wyróżnieniem dla dukielskiej grupy był fakt, że jako jedyna została przywitana wielkimi brawami i ciepłymi słowami ze strony organizatorów. Dzieci brały udział w licznych atrakcjach, m. in. „Targ pod baobabem”, malowanie twarzy, afrykańska lekcja prowadzona przez siostry z Afryki, gry i zabawy z innych kontynentów.

Nad bezpieczeństwem naszych uczniów czuwali, jednocześnie aktywnie uczestniczyli w licznych „zadaniach”  ; pani Małgorzata Lasek – Such, pani Anna Zborowska – Kołacz, ksiądz Marcin Piliszko i Józefa Winnicka – Sawczuk. Wyjazd dla wszystkich był niezwykle udany . Dzieci były zachwycone ilością wyjątkowych i niecodziennych wrażeń .

                     Józefa Winnicka – Sawczuk i Małgorzata Lasek – Such