W dniach 25-27.05.2017 w Rawie Mazowieckiej odbyły się drużynowe mistrzostwa Polski w tenisie stołowym chłopców i dziewczynek. Nasza drużyna w składzie Sporek Szymon i Olbrycht Michał zdobyła złoty medal.
Jest to największy sukces sportowy w historii Szkoły Podstawowej w Dukli. Chłopcy z naszej szkoły pokonali w całym turnieju wszystkie zespoły po 3:0 a w finale imprezy wygrali z faworytami zawodów drużyną z Drzonkowa 3:1.
Ponadto Michał Olbrycht został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju.
W nagrodę otrzymaliśmy okazały puchar, medale a chłopcy indywidualne nagrody (torby sportowe i radia turystyczne). Oprócz opiekuna chłopców nauczyciela Jerzego Pietruszki duży wkład w przygotowanie wnieśli trener klubowy pan Jacek Gałuszka oraz rodzic pan Mariusz Sporek. Dziękujemy również za pomoc i wsparcie naszej Dyrekcji Szkoły.