Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 przypada na 7 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych zaplanowane zostały aż do końca marca 2023.

Nasza Szkoła tradycyjnie już po raz kolejny zgłosiła swoją inicjatywę, która miała na celu zwiększenie świadomości naszych uczniów w kwestiach związanych z bezpieczeństwem w sieci.

W naszym programie obchodów DBI, w tym roku miały miejsce głównie zajęcia edukacyjne z uczniami starszych klas Szkoły Podstawowej. Były to między innymi lekcje online dostępne po rejestracji na stronie internetowej programu DBI, np. „Co czyha na naszą prywatność w grach i Internecie?”, „Jak radzić sobie z dezinformacją w sieci?”; „Cyfrowy świat – ile można wyczytać o człowieku z otwartych źródeł?”, jak również godziny wychowawcze prowadzone w szkole przez pedagoga specjalnego na temat cyberprzemocy. Mamy nadzieję, że te działania pozytywnie wpłyną na cyfrowe bezpieczeństwo naszych wychowanków.

więcej zdjęć w galerii>>

szkolny koordynator DBI Arkadiusz Twardzik