W dniu 2 listopada 2022 roku w Szkole Podstawowej w Dukli miało miejsce spotkanie uczniów z klas pierwszych oraz  oddziału przedszkolnego z policjantem  z Komisariatu Policji w Dukli asp. Pawłem Łukaszewskim.

Policjant rozmawiał  z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, a w szczególności  omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba.

Policjant opowiedział również o swojej pracy, zaprezentował części umundurowania policyjnego. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca policjanta.

W czasie spotkania miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Moja bezpieczna droga do szkoły” – wręczone zostały dyplomy oraz drobne nagrody rzeczowe.

Na zakończenie spotkania dzieci zaprezentowały krótki występ artystyczny, a także wręczyły zaproszonemu gościowi pamiątkowe laurki. Było to bardzo pouczające spotkanie, które na długo pozostanie w pamięci uczniów.

                                                         Wychowawczynie klas 1

                                                         Krystyna Jaracz

                                                                       Ewelina Urbańska-Lega

                                                                       Kamila Paszek-Czupińska