IMG_6083.JPG 19 lat temu ziemia dukielska gościła wyjątkowego i niepowtarzalnego gościa, jakim był papież Jan Paweł II – Wielki Człowiek i Wielki Święty. Wizytę swą sprawował z racji kanonizacji świętego Jana z Dukli, która to odbywała się w Krośnie. Z tego też powodu Rada Gminy uchwaliła dzień 9 czerwca Dukielskim Dniem Papieskim.

Chcąc uczcić to jedyne w swoim rodzaju dla naszej społeczności wydarzenie, przygotowałyśmy ze swoimi uczniami klas IIa i Vb montaż słowno – muzyczny połączony z projekcją zdjęciowo – filmową. Wszystko to odbyło się w sali kina w Dukli. Przepełniona sala widzów żywo i spontanicznie reagowała na przedstawianą przez dzieci treść.

Honorowymi gośćmi byli – pan Aleksander Mercik dyrektor, etatowy członek zarządu powiatu, pani Grażyna Ostrowska, pan Piotr Czerwiński, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego imieniem świętego Jana Pawła II w Krośnie, pani wizytator Justyna Zając, pan Arkadiusz Bąk- przewodniczący komisji Towarzystwa Przyjaciół Szpitala w Krośnie, dyrektor ZS nr 1 w Dukli, pan Jerzy Pęcak oraz zastępca pan Stanisław Fornal. Pan dyrektor Piotr Czerwiński otrzymał od uczniów symboliczny kwiatek, który przekaże pacjentom i pracownikom szpitala. Pan dyrektor Aleksander Mercik wraz z panią Grażyną Ostrowską podzielili się z publicznością refleksją dotyczącą tamtych pamiętnych chwil. Była ona niezwykle głęboka i wzruszająca. Mali artyści zostali obdarowani obfitymi brawami oraz upominkami.

Papież Jan Paweł II powiedział  „A góra Cergowska patrzy na nas…”, i tak jest i zawsze będzie. Tak samo, jak my zawsze pamiętać będziemy o tym wielkim dla wszystkich mieszkańców Dukielszczyzny przeżyciu.

Dziękujemy dzieciom, rodzicom i wszystkim uczestnikom tego wydarzenia.

Józefa Winnicka – Sawczuk i Małgorzata Lasek – Such