IMG_5492.JPG W dniach 3-6 stycznia 2013 roku byliśmy w Rymanowie Zdroju na Białej Szkole. Po krótkiej podróży z Dukli zostaliśmy zakwaterowani w Domu Wczasów Dziecięcych. Tego samego dnia dołączyła do nas grupa uczniów z Jarosławia, z którą szybko zaprzyjaźniliśmy się. Razem uczestniczyliśmy w różnego rodzaju konkursach, grach i zabawach, m. in. w konkursie: tańca, fryzur, karaoke, randka w ciemno. Było przy tym dużo śmiechu i frajdy. Ponadto uczyliśmy się różnych piosenek i układów tanecznych. Nawet najbardziej oporni próbowali swoich sił.

Zajęcia prowadziły miłe panie. Codziennie chodziliśmy na spacery. Próbowaliśmy także wody mineralnej Tytus (była bardzo słona), w Rymanowskim Eskulapie. Odwiedziliśmy Galerię, gdzie podziwialiśmy obrazy, płaskorzeźby i wyroby ze szkła, wykonane przez miejscowych artystów. Mieliśmy również okazję kupić pamiątki.

W Domu Wczasów Dziecięcych mieliśmy też swoje obowiązki jak: dyżury w jadalni, ścielenie łóżek, utrzymanie porządku w szafkach i pokojach.

W ostatnim dniu pobytu w Rymanowie Zdroju otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy za udział we wszystkich konkursach. Wraz z uczniami z Jarosławia dokonaliśmy pamiątkowego wpisu do kroniki.

Do Dukli wróciliśmy w niedzielne popołudnie zmęczeni, ale zadowoleni z wyjazdu. Wraz z nami przyjechały miłe wspomnienia.

 

uczennica klasy VI c  Natalia Ciura