szachy317 października 2013 r. w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Iwli odbył się w szachach etap gminny eliminacji drużynowych do Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady.

w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej wystartowały dwie szkoły: Szkoła Podstawowa w Dukli – w składzie: Wiktor Rajchel, Dawid Bałon, Ciuła Wawrzyniec, Emanuela Rędowicz i Szkoła Podstawowa w Iwli – w składzie: Tomasz Frączek, Grzegorz Fornal, Paweł Gumienny, Julia Kluk. Pojedynek szkół był pasjonujący. Niespodzianką okazało się zwycięstwo Wiktora Rajchla na pierwszej szachownicy. Niewiele zabrakło, aby zwycięstwo odniósł również Dawid Bałon na drugiej szachownicy. Niestety, przegrał z powodu braku czasu i systematycznych treningów. Bardzo dobrze walczyła też na czwartej szachownicy Emanuela Rędowicz. Przegrała, bo także zabrakło jej czasu.

Jednak to gospodarze wygrali 3:1, dzięki temu wezmą udział w zawodach powiatowych, które odbędą się 24 października w Szkole Podstawowej w Iwli. Uczniami opiekował się mgr Jerzy Pietruszka.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dużo spokoju oraz sukcesów w rozgrywkach powiatowych.

(Informacja pochodzi z witryny http://www.spiwla.dukla.pl)