W dniu 9 grudnia 2022r. część nauczycieli naszej szkoły uczestniczyła w szkoleniu z zakresu druku 3D. Tematyka ta dla wielu uczestników była zupełną nowością, ale szkolenie pozwoliło zdobyć podstawową wiedzę i podstawowe umiejętności, które będą doskonalone w czasie praktycznych działań.

Nasza Szkoła wzbogaciła się o trzy drukarki 3D zakupione w ramach programu „Laboratoria przyszłości”, które będziemy starali się wykorzystać w pracy z uczniami. Posiadamy w Szkole dwie drukarki 3D Banach School oraz jedną marki Creative.

Szkolenie przeprowadził pracownik firmy „BezKredy” z Wrocławia.

Wykorzystanie druku 3D na zajęciach umożliwia zwiększenie zaangażowania uczniów poprzez wprowadzenie nowej oraz innowacyjnej metody nauczania na zajęciach. Wykorzystanie drukarek 3D na zajęciach to przede wszystkim pozyskiwanie kompetencji przez uczniów, które przydadzą się w przyszłej pracy zawodowej. Projektowanie modeli 3D pozwala rozwinąć u uczniów kompetencje cyfrowe, postrzeganie przestrzenne, a także kreatywność i umiejętności społeczne wykształcone dzięki pracy zespołowej.

więcej zdjęć w galerii>>

Arkadiusz Twardzik