DSC_0326.JPG Dnia 3 listopada b.r. uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Dukli mieli możliwość obejrzenia wystawy fotografii zatytułowanej Krótka historia, dlaczego życie jest dobre. Wystawa  opracowana przez polskich członków Europejskiej Federacji dla Życia i Godności Człowieka ONE OF US: Fundację JEDEN Z NAS  oraz Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia była prezentowana w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Autorką prezentowanych zdjęć jest P. Marta Dzbeńska-Karpińska, a koncepcję przygotowała i opracowała P. Katarzyna Urban.

Wystawę  można było zobaczyć od godz. 8:00 do 14:00 w sali  nr 10 w budynku szkoły.

Wystawa fotografii „Krótka historia dlaczego życie jest dobre” jest próbą przedstawienia piękna życia ludzkiego w jego różnorodności i ciągłości. Na 22 planszach ukazano historię człowieka od momentu poczęcia, przez okres prenatalny, dzieciństwo, nastoletniość, wiek dojrzały, starość.

Wystawa koncentruje się na urodzie ludzkich emocji oraz bogactwie relacji, jakie ludzi łączą. Jest przejawem zachwytu nad największymi wartościami w życiu: miłością, rodzicielstwem, przyjaźnią, pasją, odwagą, nadzieją, poczuciem humoru, empatią…

Jest też zatrzymaniem nad pięknem zwykle niedocenianych chwil codzienności. Projekt jest artystycznym wyrazem przekonania, ze życie ludzkie w każdej fazie, w każdej kondycji jest bezcenne oraz – niekiedy pomimo wielkich ograniczeń – niesie wiele radości i daje szczęście.

 

O. Kalikst Marcin Piotrowski