,,Kocham mocno babcię, dziadka –

to nie żarty moi mili,

dzisiaj im życzenia składam,

by sto latek jeszcze żyli”

 

DSC_0001.jpg Babcia i dziadek to osoby często niezastąpione w sprawowaniu opieki nad wnukami. Kojarzą się z dobrocią, ciepłem i poświęceniem dla swoich milusińskich. Dobry obiad, pyszne ciasto, ciekawie opowiedziana bajka, długi spacer czy zreperowany rower, to poświęcony czas i dzieło ich rąk dla wnuków, które bardzo kochają.

Czym za to wszystko małe wnuczki i wnuki mogą się odwdzięczyć? Jak mogą uczcić święto babci i dziadka?

Spotkanie z babciami i dziadkami z okazji ich święta to jedna ze wspanialszych uroczystości w kalendarzu przedszkolaków. Taka uroczystość została zainicjowana w dniu 25. stycznia w klasie zerowej grupy pierwszej. Przedszkolaki przygotowały na tę okoliczność wiersze, piosenki i tańce, z którymi wystąpiły przed zaproszonymi gośćmi. Zaśpiewały ,,Sto lat”, złożyły życzenia i wręczyły własnoręcznie zrobione laurki i kwiaty. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania, konkursów, wspólnych zabaw i tańców z dziadkami. Spotkanie uświetniły pyszne ciasta i ciasteczka upieczone przez mamy dzieci uczęszczających do oddziału przedszkolnego.

Gromkie brawa i serdeczne podziękowania przybyłych gości świadczą o tym, że takie spotkania należy w dalszym ciągu kultywować.

Wszystkim, którzy zaszczycili swoją obecnością zorganizowaną uroczystość dziękuje wychowawczyni.

 

 Anna Drozd