„Święta i zbawienna jest myśl

modlić się za umarłych,

aby byli od grzechów rozwiązani.”

2 Mch 12, 46

 

DSC_0033.JPGAby uczcić pamięć zmarłych nauczycieli oraz pracowników szkół dukielskich w dniu 4 listopada 2013 roku uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 wraz z dyrekcją i nauczycielami wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej celebrowanej przez katechetów, uczących w naszej szkole.

Przed mszą świętą uczniowie złożyli hołd zmarłym nauczycielom poprzez odczytanie ich nazwisk i złożenie przed ołtarzem zapalonych zniczy. A następnie uczniowie klasy 6 b uświetnili uroczystość inscenizacją słowno-muzyczną, przygotowaną pod kierunkiem pani Józefy Winnickiej i pani Wioletty Kasprzyckiej.

Po nabożeństwie zadusznym przedstawiciele społeczności uczniowskiej wraz z dyrektorem Jerzym Pęcakiem, wicedyrektorem Stanisławem Fornalem, opiekunem Samorządu Uczniowskiego Katarzyną Poradyło oraz paniami Barbarą Czają i Marią Martowską w towarzystwie nauczycieli emerytowanych przeszli na cmentarz, aby tam na grobach nauczycieli złożyć znicze pamięci.

Wspólne celebrowanie mszy zadusznej oraz wyjście z uczniami na cmentarz jest wyrazem dbałości o historię szkoły i pamięci o ludziach, którzy tę historię tworzyli.

 

Katarzyna Poradyło