Rok szkolny w bibliotece kończymy wspólną wystawą trzech zdolnych uczennic klas ósmych: Hanny Kucharskiej, Justyny Truś i Kingi Hanas. Dziewczyny żegnają się ze szkołą w pięknym stylu, prezentując swoje prace plastyczne , wykonane w różnych technikach .

Hanna Kucharska – maluje pejzaże , portrety, martwą naturę. Inspiracją są dla niej zarówno motywy antyczne, jak i Manga. Sięga po różne techniki malarskie. Tuż przed wystawą zdała egzaminy do liceum plastycznego.

Justyna Truś – tworzy przeważnie na tablecie graficznym, sięga też po farby i ołówek. Kiedy zasiada do maszyny do szycia, szyje zaprojektowane przez siebie kostiumy postaci, zajmuje się twórczością związaną z tzw. sztuką futrzastą.

Kinga Hanas – uwielbia rysować smoki i bardzo dobrze jej to wychodzi. Jej prace często powstają pod wpływem chwili, na małych skrawkach papieru. Jej smoki wykonane są ołówkiem, pisakami, niekiedy farbami.

Wystawa prezentowana jest w czytelni szkolnej biblioteki przy ul. Armii Krajowej od 19 do 22 czerwca i cieszy się dużym zainteresowaniem.

galeria>>

Magdalena Sobolewska