Matematyka to nie tylko rachunki. To także wiedza przydatna na co dzień. Wielu uczniów zastanawia się, czy zdobywanie umiejętności matematycznych może być inwestycją przynoszącą zyski. Takich wątpliwości nie mieli uczniowie biorący udział w XIII edycji Turnieju Matematycznego BankoMat, który odbył się w Szkole Podstawowej w Iwli, w ostatnim dniu marca. W konkursie wzięło udział 42 uczniów z siedmiu szkół gminy Dukla, w trzech kategoriach wiekowych.

Nasi uczniowie musieli zmierzyć się z wieloma rówieśnikami rozwiązując nie tylko zadania matematyczne, ale i wykazując się dobrą orientacją z zakresu „małej ekonomii”. Udowodnili, że potrafią przeprowadzać obliczenia pieniężne, korzystać z bankomatu i konta internetowego, wypełniać formularze obowiązujące w banku, obliczać odsetki od środków finansowych zgromadzonych na lokatach i kontach osobistych. Troje uczniów naszej szkoły doskonale poradziło sobie z tymi zadaniami i znalazło się w gronie laureatów.

Klasy I – III

I miejsce – Antoni Skrzęta 

Klasy IV – VI

I miejsce – Karol Sajdak

Klasy VII – VIII

II miejsce – Magdalena Piróg

Życzymy laureatom i uczestnikom konkursu, aby wiedza matematyczna gromadzona przez następne lata na ich „kontach osobistych” okazała się dobrą lokatą długoterminową i przyniosła im w przyszłości wysokie zyski.

Dorota Szczepanik