DSC_0078.JPG Dnia 16 lutego 2017 r. klasa IIIa gościła panią Agatę Kogut, która przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia relaksacyjne oraz kompensacyjne. Zajęcia te można przeprowadzać jako ćwiczenia śródlekcyjne. Tego rodzaju ćwiczenia są niezmiernie istotne podczas realizowania jednostek dydaktycznych. Pani Agata skupiła się na pracy z dziećmi opartej na bardzo interesującym zestawie ćwiczeń wg. opracowania Izabeli Mańkowskiej „Po prostu ćwicz!”.

Ćwicząc z dziećmi, pani Agata pokazała, że warto zmienić stare przyzwyczajenia i sposoby odrabiania lekcji na inne, bardziej skuteczne, służące zdrowiu. Skupiła się na ćwiczeniach z wykorzystaniem gumowych piłeczek gimnastycznych, służących doskonaleniu grafomotoryki i motoryki małej. Ruch ręki i oka powoduje lepszą koordynację wzrokowo – ruchową. Również muzyka angażuje pamięć do wysiłku. Rysowanie w powietrzu „leniwych ósemek” czy patrzenie na przedmiot z różnej perspektywy nie ruszając głową, stymuluje układ nerwowy dziecka. A wiadomo, że w wieku edukacji wczesnoszkolnej jest to nad wyraz ważne. Zajęcia przeprowadzone były w sposób niezmiernie zajmujący, a tematyka została w pełni zrealizowana w praktycznym działaniu.

Pani Agata Kogut wraz z małżonkiem Pawłem Kogutem podarowali dla wszystkich dzieci piłeczki gimnastyczno – stymulujące. Będą one z wielką przyjemnością wykorzystywane podczas ćwiczeń śródlekcyjnych. Uczniowie wraz z wychowawczynią pięknie dziękują.

Józefa Winnicka – Sawczuk