W dniu 24 czerwca 2022 uroczyście zakończyliśmy roczne zajęcia dydaktyczno- wychowawcze. Uroczystości odbywały się zarówno przy budynku na ulicy Kościuszki (klasy 0, 1-5), jak i przy budynku na ul. Armii Krajowej (klasy 6-8). Pogoda dopisała, więc miejscem spotkań stały się place przyszkolne.

Po odśpiewaniu hymnu miały miejsce występy artystyczne oraz rozdanie nagród uczniom wyróżnionym za wyniki w nauce i sukcesy w różnych konkursach. Dla klas 1-5 uroczystość prowadził wicedyrektor Stanisław Fornal a dla klas 6-8 dyrektor Jerzy Pęcak i wicedyrektor Arkadiusz Twardzik. Dzień ten był również pożegnaniem ósmoklasistów, którzy stali się absolwentami naszej Szkoły. Gościem spotkania był burmistrz Andrzej Bytnar, który wręczył “Nagrody burmistrza dla najlepszego ucznia” a otrzymali je Antek Gazda 8b i Jan Żarnowski 7a. Obecni byli również zaproszeni rodzice, którzy otrzymali listy gratulacyjne.

Warto zwrócić uwagę, że rok ten obfitował w liczne sukcesy naszych uczniów. Wymienić należy potrójnego laureata Konkursów Kuratoryjnych z chemii, geografii i matematyki Antoniego Gazdę, Laureata Konkursu kuratoryjnego z geografii Adama Ben Saad oraz finalistów konkursów z geografii i historii odpowiednio Jana Żarnowskiego i Szymona Munię. Nie zabrakło różnych sukcesów sportowych jak np. awans drużyny siatkarskiej dziewcząt do ogólnopolskiego etapu “Igrzysk dzieci”, w którym zajęła ona 11 miejsce w Polsce.

Życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom udanych i bezpiecznych wakacji a absolwentom pomyślnej rekrutacji do wybranych szkół ponadpodstawowych.

Arkadiusz Twardzik

więcej zdjęć w galerii>>