IMG_20160205_175354.jpg Szkolne Koło Caritas działające w naszej szkole od 2008 roku, wznowiło szczytną akcję „Adopcja Serca”. Jest to pomoc duchowa i materialna ofiarowana konkretnemu dziecku żyjącemu w kraju misyjnym, które znajduje się w trudnej sytuacji materialnej. Nie jest to pomoc jednorazowa, ale obejmuje ona przynajmniej kilka lat,aż dziecko stanie się dorosłe i niezależne. Adoptowane dzieci pozostają w swoim kraju, środowisku, kulturze i tam otrzymują potrzebną pomoc. Kontakt z dzieckiem jest możliwy za pośrednictwem misjonarzy, którzy znają potrzeby dzieci i są w stanie zapewnić im to, co najważniejsze.

W Szkolnym Kole Caritas funkcję założyciela i opiekuna SKC pełni Józefa Winnicka-Sawczuk. Zastępcą jest Katarzyna Opałka, która wraz z o. Kalikstem koordynować będzie tą akcją. Asystentem Kościelnym SKC jest ks. Marcin Piliszko.

Zaangażowani uczniowie to: Zuzanna Karbowniczyn VIc, Julia Zima VIc, Karolina Magiera VIc, Zuzanna Torba Va. W pierwszym półroczu uzbierana i wysłana kwota to 500 zł. Wszystkim ofiarodawcom, w imieniu potrzebującego dziecka z Afryki pięknie dziękujemy.

Józefa Winnicka-Sawczuk