Akcja ekologiczna ,,Zbierasz makulaturę, chronisz lasy” zakończona

DSC00585_1.JPG22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Ponadto na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ ustalono, że 2011 r. będzie Międzynarodowym Rokiem Lasów. Te okazje przypominają, że powinniśmy dbać o przyrodę, ponieważ jest ona integralną częścią życia ludzkiego.

Nasza szkoła od wielu lat podejmuje działania mające na celu ochronę środowiska. Uczniowie biorą udział w akcji ,,Sprzątanie świata”, zbierają zużyte baterie, a w tym roku ogłoszono również zbiórkę makulatury.

Wyniki akcji ekologicznej podano na uroczystej akademii. Część artystyczną przygotowały p. Krystyna Jaracz i p. Agata Madzej ze swoimi wychowankami z klasy I a i II b. W repertuarze znalazły się wiersze i piosenki propagujące ochronę środowiska.

Rezultatem dwumiesięcznej akcji ,,Zbierasz makulaturę, chronisz lasy” jest zebranie ok. 1500 kg makulatury. Poniżej zamieszczona została lista uczniów, którzy przynieśli najwięcej papierowych odpadów w obu semestrach:

  1. Adrian Jędrzejczak – kl. V c – 184,5 kg
  2. Wiktor Batycki – kl. I a – 159 kg
  3. Aleksandra Opałka – kl. I a – 100 kg
  4. Michał Niezgoda – kl. IV b – 80 kg
  5. Piotr Szymański – kl. IV c – 77 kg
  6. Filip Pachana – kl. I a – 61 kg
  7. Kinga Krówka – kl. V c – 52 kg
  8. Paweł Cysarz – kl. I b – 50 kg

Wyróżniony został także Bartosz Wrzecionko – uczeń kl. IV a za zaangażowanie podczas porządkowania i ważenia makulatury.

Wszyscy wymienieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, ufundowane i wręczone przez Prezesa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Dukli pana Artura Wszołka, któremu jesteśmy wdzięczni za pomoc w zorganizowaniu zbiórki.

W. Gunia, A. Kołacz, B. Czaja