IMG_2424_1.JPGW piątek 28-10-2011 w naszej szkole odbyło się pasowanie na Ucznia Klasy Pierwszej. Podniosłość uroczystości została podkreślona przez: „galowe” ubiory uczniów, obecność rodziców oraz dyrekcji szkoły, inscenizację pierwszoklasistów pod kierunkiem wychowawców: Renaty Jakieły, Renaty Cieśli, Józefy Winnickiej-Sawczuk. Wszystkim oczywiście towarzyszył pogodny nastrój z nutką powagi.

Dyrektor szkoły Jerzy Pęcak rozpoczął uroczystość od złożenia życzeń uczniom klas pierwszych, w których zaznaczył takie wartości, jak: wiedzę, umiejętności, wychowanie, sukcesy i dobre samopoczucie. Doceniając obecność rodziców życzył im zadowolenia z pociech i ze współpracy ze szkołą. Wychowawcom podziękował za dotychczasową pracę z najmłodszymi uczniami w szkole wyrażając z pewnością nadzieję, że będzie w przyszłości owocna.

Część artystyczną rozpoczęto hymnem państwowym. Następnie uczniowie dali pokaz swoich dużych umiejętności artystycznych recytując wiersze i śpiewając piosenki. Rodzice nagradzali występujących gromkimi brawami nie kryjąc radości i wzruszenia.

Następnie odbyło się ślubowanie, przy którym uczniowie wykazali się wojskową dyscypliną i zrozumieniem powagi chwili. Identycznie było w trakcie pasowania. W większości uczniowie nie zauważyli atrybutu pasowania, który podobno może budzić niepokój ….

Chwalić by pierwszoklasistów i chwalić, wreszcie prawdziwych uczniów. To już nie przelewki. Czekamy na więcej i życzymy Im wiele dobrego.

 

S. Fornal