POLA NADZIEI to program stworzony przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga, pomagającą nieuleczalnie chorym. Ma na celu uwrażliwić społeczeństwo na los chorego człowieka, szerzyć idee hospicyjne oraz wspierać finansowo budowę i utrzymanie hospicjów. Pierwsze polskie Pola Nadziei zakwitły 12 lat temu w Krakowie. Po krótkim czasie do akcji tej włączyły się też inne miasta, wśród których w roku ubiegłym znalazło się także Dukla.

W Niedzielę Palmową, dzieci i młodzież dukielskich szkół pod opieką dorosłych będą rozprowadzać żonkile wykonane z bibuły. Wolontariuszy spotkać można będzie w okolicach kościołów i na dukielskim rynku. Każdy, kto ofiaruje datek na hospicjum, otrzyma w zamian kwiat.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich uczniów o wykonywanie żonkili z bibuły lub krepiny. Gotowe kwiaty należy przynosić do pani J. Winnickiej lub pani K. Poradyło do 15 kwietnia.

Uczniowie przygotowujący kwiaty zostaną nagrodzeni punktami dodatnimi.

Pola nadziei

My już zrobiliśmy pierwsze żonkile. Przyłącz się i Ty do akcji charytatywnej POLA NADZIEI. Wspólne tworzenie kwiatów to fantastyczna zabawa, a przy okazji można zrobić coś dobrego i pożytecznego.