DSC01318.JPG Na przełomie maja i czerwca uczniowie klas 4b i 4c wzięli udział w kilku zajęciach przyrodniczych poza terenem szkoły.
29 maja obie klasy udały się do Zarządu Parków Krajobrazowych w Dukli. Dzieci uczestniczyły w zajęciach z zakresu edukacji ekologicznej na temat ,,Segregacji odpadów komunalnych i roli recyklingu”. Następnie przewodnik, pan Ignacy Bielecki, zaprezentował uczniom kącik etnograficzno-historyczny oraz salę z eksponatami przyrodniczymi. Z wielką pasją opowiadał również o florze i faunie występującej w naszym regionie, swoje opowieści przeplatał wieloma intrygującymi ciekawostkami i historyjkami. Uczniowie uważnie i chętnie słuchali przewodnika, często zadając pytania i dzieląc się swoimi doświadczeniami oraz przemyśleniami.
Kolejna wycieczka odbyła się w piątek 13 czerwca. Tym razem czwartoklasiści udali się na wycieczkę przyrodniczą do Lipowicy nad rzekę Jasiołkę. Wypoczynek był połączony z zajęciami edukacyjnymi „Obserwujemy rzekę i skały w najbliższej okolicy”. Oprócz przyjemnej lekcji przyrody i miłego spędzania czasu, wychowawcy zwrócili uwagę na bezpieczeństwo dzieci podczas zabaw nad wodą.

Wanda Gunia
Katarzyna Poradyło