DSC00531.JPGSzkolne wycieczki to dla uczniów nie tylko rozrywka czy możliwość poznawania najbliższej okolicy, ale także doskonały sposób na rozwój intelektualny i emocjonalny.

W piękny, kwietniowy dzień uczniowie z klas IVa i Va wraz opiekunami wybrali się na niedaleką wycieczkę do Ośrodka Edukacyjnego Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej.

Wszyscy z wielkim zainteresowaniem i ożywieniem zwiedzili muzeum, w którym poznali piękno i niepowtarzalność przyrody parku. Czwarto- i piątoklasiści byli zachwyceni możliwością zobaczenia eksponatów dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku.

Pogoda była dla nas łaskawa, więc potem udaliśmy się na małą (ponad dwukilometrową) wędrówkę ścieżką przyrodniczą „Kiczera”. Trasa, po której oprowadzał nas przewodnik, była ciekawym uzupełnieniem zajęć lekcyjnych. Uczniowie podziwiali różnorodność flory i fauny parku narodowego.

Naprawdę warto zobaczyć interesujące okazy zwierząt i przepiękne krajobrazy oraz posłuchać wyczerpujących objaśnień przewodników, a także odgłosów budzącej się do życia przyrody Magurskiego Parku Narodowego.

Galeria zdjęć:

Organizatorzy: Wanda Gunia, Grażyna Sajdak