DSC_0307.JPG Uchwalenie w 1791 r. polskiej konstytucji, drugiej na świecie nowoczesnej ustawy zasadniczej, było  okazją do zaprezentowania uroczystej akademii upamiętniającej to doniosłe wydarzenie.

Pierwsze wystąpienie naszych uczennic miało miejsce w kościele parafialnym p.w. św. Marii Magdaleny w Dukli. Majestatyczny i zabytkowy budynek oraz podniosła atmosfera wpłynęły na wyjątkowy charakter uroczystości. Rozpoczęła się ona hymnem narodowym, a następnie wyśmienicie przygotowane dziewczynki z kl. IIb, IVa, Va i Vb przedstawiły bogaty repertuar piosenek i utworów patriotycznych.

Zarówno zaśpiewane piosenki, jak i recytowane wiersze przybliżyły tę ważną dla Polaków kartę historii. Duże wrażenie na publiczności wywarły piosenki: „Ojczyzna” Marka Grechuty w interpretacji Zosi Baran oraz „Taki kraj” Jana Pietrzaka wykonywany przez Julię Wróbel.

Program artystyczny bardzo podobał się zgromadzonym, gdyż po jego zakończeniu widać było na twarzach uczestników poruszenie, a gdzieniegdzie pojawiły się nawet łzy wzruszenia. Ponadto uczennice otrzymały sporo zasłużonych pochwał i gratulacji.

 Następnego dnia w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się drugie przedstawienie.

Program uroczystości został przygotowany przez p. Cecylię Ganczarską i p. Wandę Gunię.

 

 Wanda Gunia