PICT8173_1.JPGWYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

dla uczniów klas 4-6

na najpiękniejszą: DEKORACJĘ ŚWIĄTECZNĄ, SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

I KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ 2011

 

DEKORACJE ŚWIĄTECZNE

I miejsce – Wiktor Rajchel kl. 4b

II miejsce – Kinga Jakieła kl 5b

III miejsce – Kamila Lankau kl. 4a

Wyróżnienia zdobyli: Marcelina Kozicka kl.6b, Angelika Śliwa kl.6b, Krzysztof Aszlar kl.5a, Aleksandra Belczyk, kl.4a, Daria Klimkiewicz kl.4a

SZOPKA BOŻONARODZENIOWAPICT8211_1.JPG

I miejsce – Bartosz Jasiński kl.6c, Karolina Szczurek kl. 5c

II miejsce – Marcelina Kozicka kl.6b, Mateusz Budzisz kl. 6a

III miejsce – Dominika Sikora kl. 6b

Wyróżnienia: Julia Baran kl. 4b, Wioleta i Aleksandra Belczyk kl. 4a

KARTKA ŚWIĄTECZNAPICT8373_1.JPG

I miejsce – Kuba Kłap kl. 6b, Wioleta Belczyk kl. 4a

II miejsce – Bartłomiej Burczyk kl 5a, Julia Kołacz kl.6b

III miejsce – Magdalena Olbrycht kl. 4b, Klaudia Wysowska kl.5c

Wyróżnienia: Weronika Wróbel kl.4a, Natalia Ciura kl.5c, Izabela Staroń kl.6a.

MOJE BOŻE NARODZENIE

I miejsce – Izabela Staroń kl. 6a

II miejsce – Monika Mamczarz kl. 6b, Bartosz Jasiński kl. 6c

III miejsce – Adrian Jędrzejczak kl. 6c

Wyróżnienia: – Dawid Pilip kl. 5b, Kornelia Zawada kl. 5b, Sylwia Smolak kl.6a, Kamil Nabagło kl.5a, Karolina Nowak kl.6b, Wiktoria Jakieła kl. 2b, Krzysztof Aszlar kl. 5a.

Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy za duże zainteresowanie, pomysłowość i zaangażowanie. Cieszymy się z wykorzystania technik poznanych podczas zajęć pozalekcyjnych, które wzbogaciły i urozmaiciły konkurs. Niektóre dekoracje kusiły smakiem, zapachem, ale silna wola oglądających i oceniających zwyciężyła. Za estetyczne doznania i ten sprawdzian wytrwałości również dziękujemy!

Niewątpliwy wpływ na poziom prac konkursowych miał udział uczniów w warsztatach zorganizowanych w dniach 24.10 – 08.11.2011r. przez Lokalną Grupę Działania ,,Kraina Nafty” i Ośrodek Kultury w Dukli.

Pierwsze z nich to warsztaty tkackie prowadzone przez panią Zofię Kędzierską i warsztaty z techniki carving (sztuki rzeźbienia i tworzenia dekoracji w warzywach i owocach), które poprowadziła pani Elżbieta Koperstyńska z Jaślisk. Warsztaty fotograficzne podczas których pan Waldemar Czado z Rymanowa wprowadzał w tajniki fotografowania odbyły się 26 października. Pani Stanisława Kłap z Cergowej zachwyciła uczniów misternymi koronkami, haftem i wyrobami z bibuły, a pani Dorota Gniady z Lubatowej podczas warsztatów rękodzielniczych uczyła komponowania stroików i dekoracji (nie tylko świątecznych) z siana i drewna.

Frekwencja i zainteresowanie uczniów świadczy o dużym zapotrzebowaniu na tego typu zajęcia. Wszyscy obecni wykorzystali ten czas bardzo pracowicie, w przemiłej atmosferze, licząc na kontynuację tych spotkań w przyszłości.      Bardzo dziękujemy w imieniu własnym i uczniów, Dyrekcji Ośrodka Kultury za możliwość udziału w tych niezwykle ciekawych spotkaniach!

P.S. Prace wymienionych autorów (oprócz kartek świątecznych) przekazano 12-12-2011 r. do etapu gminnego organizowanego przez Ośrodek Kultury w Dukli. Życzymy powodzenia podczas eliminacji gminnych!

 

Komisja:

  Maria Twardzik

  Dorota Szczepanik

  Katarzyna Poradyło

  Maria Fornal