IMG_0255.JPG2 kwietnia 2012 r. w naszym przedszkolu odbył się spektakl teatralny pt.” Bocian i Żabka” w wykonaniu aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych, Reżyserii i Scenografii Art-Re z Krakowa. Barwne stroje i dekoracje, ciekawa gra aktorów, zabawne sytuacje, wesoła muzyka, ruch i wspólna zabawa z dziećmi – to podstawowe zalety każdego przedstawienia Teatru „Art-Re”.

Spektakl przedstawiał historię małej, nieposłusznej Żabusi – Hanusi, która w poszukiwaniu przygód oddala się od domu. Po drodze spotyka przyjaciół: Biedronka – Leonka, Bocianka – Marianka i Dzięcioła. Do poszukiwań lekkomyślnej Żabki dołączają ptaki leśne ale i odwieczny wróg żab – Bocian… Okazuje się, że nawet najwięksi wrogowie mogą zostać przyjaciółmi.

Spektakl uczy posłuszeństwa wobec rodziców jak również uświadamia małym widzom konieczność niesienia pomocy słabszym i młodszym. Dziecięca widownia doskonale bawiła się oraz aktywnie uczestniczyła w przedstawieniu. Uśmiechnięte twarze najmłodszych widzów mówią same za siebie.

 

Alicja Jaworska