Tak brzmiał tytuł spektaklu, który uczniowie klas piątych i szóstych obejrzeli niedawno w Krośnie. Przedstawienie przygotowali aktorzy z Teatru Współczesnego w Krakowie. Razem z nimi odbyliśmy tajemniczą i pełną niespodzianek podróż do świata mitologicznych postaci.

Akcja spektaklu toczyła się w całkowicie skomputeryzowanej przyszłości. Jeden z serwerów został zaatakowany przez groźny wirus, który zagrażał najstarszej epoce. Z misją naprawy uszkodzenia został wysłany agent X-502. Jego wyprawa sprawiła, że przypomnieliśmy sobie niektóre mity oraz ich bohaterów. Podróżując w czasie, zobaczyliśmy Tartar, pałac króla Minosa, spotkaliśmy Ariadnę, Hipolitę – królową Amazonek, Herkulesa oraz Afrodytę, Atenę i Herę.

Niebawem okazało się, że niebezpieczna podróż wysłannika była zbędna, gdyż nie istniał żaden wirus.

Spektakl bardzo nam się podobał, ponieważ reżyser ukazał spotkanie przeszłości z przyszłością. Duże wrażenie wywarły na nas efekty specjalne oraz elementy humorystyczne.

Mamy nadzieję, że takie spotkania z kulturą będą odbywać się częściej.

Organizatorem wyjazdu była p. Wanda Gunia, zaś opiekunami p. Katarzyna Poradyło, p. Dorota Szczepanik, p. Elżbieta Głód.

 

Katarzyna Nowak kl.Va

Sylwia Smolak kl.VIa

Izabela Staroń kl.VI a