DSC_0094.JPG W dniach 18 i 22 stycznia 2013 roku naszą szkołę odwiedziło Mobilne PLANETARIUM JUPITER.

Planetarium Jupiter to połączenie rozrywki z interesującą formą nauki i dydaktyki − można się w nim dowiedzieć i zobaczyć jak powstał wszechświat, galaktyki, układ słoneczny, zobaczyć ruch planet.

Projekcje odbyły się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która daje wrażenie przestrzeni kosmicznej. W czasie projekcji lektor tłumaczył uczniom zagadnienia z zakresu przyrody, fizyki i astronomii. Uczniowie starszych klas wykazali się dużym zainteresowaniem i znajomością tematu.

Młodsi uczniowie oglądnęli trójwymiarowy film o dinozaurach.

Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyli w projekcji i wiele się nauczyli. Dziękujemy Planetarium Jupiter za odwiedziny.

 Relacje niektórych uczniów:

„W planetarium było bardzo fajnie i ciekawie. Zobaczyliśmy planety, które krążą wokół Słońca i wiele gwiazd”

Ola

„W planetarium było bardzo ciekawie i bardzo mi się podobało”

Iza

„ W planetarium było fajnie i ciekawie. Każdy był zauroczony wnętrzem balona. Dowiedzieliśmy się dużo o kosmosie i gwiazdach”

Natalia

„Było bardzo ciekawie. Najbardziej spodobały mi się planety. Pan lektor bardzo ciekawie opowiadał”

Natalia

„W dniu 18 stycznia klasa 6 c wybrała się do planetarium o nazwie Jupiter. Poznaliśmy kosmos „od kuchni”. Obserwowaliśmy wybuchy i powstawanie gwiazd, ruchy planet i poznaliśmy ciała niebieskie, o istnieniu których nie wiedzieliśmy. Wszystkich to bardzo zainteresowało”

Paulina i Tosia

„Pan lektor pokazał nam jak wygląda kosmos. Zobaczyliśmy po kolei planety naszego Układu Słonecznego. Zrozumieliśmy jak małe są planety w porównaniu do Słońca, a nasze Słońce jest jak kamyczek przy wielkich głazach (olbrzymie gwiazdy w przestrzeni kosmicznej)”

Kamila