W tym roku Samorząd Uczniowski  wraz z pedagogami szkolnymi po raz pierwszy zaangażował się w ogólnopolską akcję „Szlachetna paczka”. Na stronie Szlachetnej paczki wybraliśmy rodzinę potrzebującą wsparcia – rodzinę pana Jana. Po rozmowie z wolontariuszką panią Aleksandrą oraz po zapoznaniu z potrzebami tej rodziny przystąpiliśmy do działania. Uczniowie przynosili artykuły spożywcze, środki czystości oraz artykuły gospodarstwa domowego. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego i skarbnicy klasowi zbierali wśród uczniów nauczycieli i wszystkich pracowników obu budynków szkolnych pieniądze. Za pozyskane środki zakupiono zestaw garnków, blender i dwie karty podarunkowe do drogerii.

Uczniowie pod opieką wychowawców przygotowali (udekorowali) papiery do zapakowania paczek, w które   przed Weekendem Cudów   zapakowali i w dniu 15 grudnia przekazali do magazynu Szlachetnej paczki.

Uczniowie klasy 7a i przedstawiciele klasy 8a w dniu 15 grudnia pod opieką nauczycieli uczestniczyli też w dekorowaniu magazynu.

18 grudnia pan Jan zadzwonił do szkoły i ze wzruszeniem przekazał podziękowania dla wszystkich osób, które okazały jego rodzinie tyle ciepła, serdeczności i radości, sprawiły, że Magia Świąt spowiła dom pana Jana.

W imieniu pana Jana, Samorządu Szkolnego i pedagogów składam serdeczne  podziękowania wszystkim darczyńcom – uczniom, ich rodzicom, dyrekcji oraz wszystkim pracownikom szkoły, w obu budynkach.

                                                                             Katarzyna Poradyło